Przy okazji przedostatniego króliczego postu wyjaśniałam w jaki sposób zostałam "króliczą mamą" i jak bardzo uwielbiam króliki. Wtedy to otrzymałam pierwszą pocztówkę z - jak wówczas myślałam - przypadkowym królikiem. Jak się okazuje, nie jest to jednak byle jaki królik. Jest to podobno wielka, chińska, "zwierzęca gwiazda", która zyskała na popularności dzięki blogowi. Pocztówek z tym uroczym królikiem jest znacznie więcej a Scarlett, którą poznałam na facebooku, zaproponowała mi, że kupi ich kilka i wymienimy się pocztówkowo-naklejkową kopertą. Scarlett była tak miła, że zamiast umówionych 6 kartek wysłała ich 7 w kopercie i dodatkowo jedną osobno.
niedziela, 22 lutego 2015
Rosja - Władywostok
Władywostok ros. Владивосток – miasto w Rosji, stolica Kraju Nadmorskiego. 578,213 tys. mieszkańców (2010). Końcowy punkt Kolei Transsyberyjskiej. Ważny port morski. Położony w południowej części półwyspu Murawiowa-Amurskiego, przy Zatoce Piotra Wielkiego, pośród wzgórz.
Pocztówka, jak pisze Tania, przedstawia wybrzeże Morza Japońskiego.
Latarnia na Wyspie Outer, Wisconsin, Stany Zjednoczone
Latarnia na Wyspie Outer została wybudowana w 1874 roku i zautomatyzowana w 1961 roku. Wysyła sygnał świetlny z 40 metrów nad poziomem jeziora i jest on widoczny na 24 kilometry.
Opole
Opole – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, na Nizinie Śląskiej, nad rzeką Odrą. Według danych z 31 grudnia 2012 r. miasto miało 121 576 mieszkańców. Od 1950 r. stolica województwa opolskiego. Główny ośrodek gospodarczy, naukowy, kulturalny i administracyjny województwa. Siedziba władz ziemskiego powiatu opolskiego. Jedna z historycznych stolic Górnego Śląska i jedno z najstarszych miast w Polsce.
Białoruś - Architektura Białorusi
Po raz kolejny przekonałam się jak mały jest świat przy okazji SWAP-u z przemiłą Białorusinką Wierą. Okazało się, że seria, którą przedstawiałam jakiś czas temu (mapka z motylami Białorusi) ma szersze zasoby a sama Wiera jest właścicielką sklepu z pocztówkami i współtwórcą tego projektu. Wiera uczy języka polskiego więc za kolejną białoruską mapkę do mojej kolekcji poprosiła o polskie litery autorstwa Mr. Lemon (do kupienia na facebooku lub na postallove.pl).
Jak poprzednio, tak i w tym przypadku podaję polskie nazwy atrakcji architektonicznych:
Czechy - Mucha's The Moon. From The Moon and the Stars Series. 1902
Dzieła Alfonsa Mucha poznałam dzięki serii pocztówek, jej popularność nadal rośnie. Nie byłam zdecydowana co do tego, czy chciałabym zbierać kolekcję. Kiedy jednak otrzymałam tę pocztówkę uległam urokowi jego specyficznego stylu. Obrazy przypominają karty tarota, lub inne astrologiczne motywy. Nawet bardziej cieszy fakt, że pocztówka została wysłana z Czech, skąd pochodził Mucha.
Rosja - I ♥ Postcrossing SWAP
Pocztówki I ♥ Postcrossing autorstwa Andrewa Tarusov'a od razu wywołały uśmiech na mojej twarzy. Andrew jest 28-letnim grafikiem, pasjonatem pin-up oraz komiksów. Tworzy kalendarze, grafiki, również pocztówki. Do serii I ♥ Postcrossing wchodzą trzy pocztówki, które przedstawiają piękną kobietę - pasjonatkę postcrossingu. Na kartce, którą otrzymałam od przemiłego Leonida, dziewczyna wypisuje pocztówki. Na pozostałych wzorach kolejno wysyła je i odbiera przesyłki od postcrosserów. Bardzo przyjemnie przedstawiono nasze hobby, może dlatego zakochałam się w tej serii. Jeśli macie ochotę obejrzeć więcej jego projektów zapraszam na stronę www.tarusov.com.
Rosja - Luty 2015
Wraz z widokówką, z bliżej nieokreślonego miejsca dostałam wymarzony, oficjalny, rosyjski, postcrossingowy znaczek. Happy happy!
środa, 28 stycznia 2015
Chiny - Xinjin
Dowiedziałam się, że ta mapka pokazuje region Xinjin, który mieści się w Sichuan - mieście słynącym z pand (stąd liczne rysunki pand umieszczone na mapce).
Ponadto, na znaczkach widoczny jest tradycyjny region rzek i jezior zwany Starożytnym Miastem.
Chiny - Królik-Choinka - czyli jak zostałam króliczą mamą
Przy tej pocztówce należałoby wyjaśnić dlaczego królik przebrany za choinkę stanowi dla mnie tak wielką gratkę. Kiedy miałam 14 lat bardzo chciałam królika, jednak moja mama doświadczona przykładami z moimi poprzednimi zwierzętami nie chciała się na to zgodzić. Nie byłam zbyt obowiązkową nastolatką, ciągle gdzieś wychodziłam, śwince morskiej zmieniałam trociny raz w tygodniu co dawało dość nieprzyjemne efekty zapachowe. Przez 4 lata moja królicza miłość zamknięta była w świecie zdjęć i forów internetowych. Dzisiaj nie żałuję, dzięki temu dowiedziałam się o królikach wszystkiego czego powinnam zanim go kupię. Wiem, że to nie taki łatwy orzech do zgryzienia prawidłowo wychować królika i dać mu prawidłowe warunki życia. Kiedy miałam te 14 lat wydawało mi się, że królik to taka świnka morska z uszami. Teraz wiem, że to raczej kot, który nie miauczy. Króliki mają swoje humorki, swoje widzimisię. Nie każdy królik jest taki sam, nie każdy lubi gdy się go bierze na ręce, nie każdy gdy się go tarmosi po głowie.
Kiedy dowiedziałam się, że mogę adoptować królika przyznam szczerze, że nie myślałam jeszcze o tym, jak dobrze jest pomagać zwierzętom. Kwestie finansowe miały dla mnie większą wagę. Choco była wysterylizowana (co jest dość drogim zabiegiem), była nauczona higieny i troszkę już odchowana. Nie była maleństwem, ale była przepiękna. Kiedy zaczęłam czytać historię tych często katowanych uszaków dostrzegłam, że tak samo jak psy w schronisku, tak i te niepozorne króliki potrzebują pomocy.
Po adopcji Choco zainteresowałam się więcej Stowarzyszeniem Pomocy Królikom, przez pewien czas byłam wolontariuszką przeprowadzającą rozmowy przedadopcyjne, stanowiłam również dom tymczasowy dla niektórych królików.
Potem wszyscy już wiedzieli, że Sonia to ta, co ma świra na punkcie królików. Ludzie zgłaszali się do mnie z pytaniami, niektórzy z prośbą o pomoc bo widzieli gdzieś króliki, które nie mają dobrego życia. W ten sposób trafił do mnie Lilo, początkowo znany jako Lilith ponieważ dopiero przy kastracji okazało się, że to chłopiec ;) Lilo przez 2 lata trzymany był w klatce, w której nie mógł zrobić nawet dwóch kroków, nie miał imienia, był wychudzony a jedno z jego oczu przechodziło poważną infekcję co mogło doprowadzić do ślepoty. Początkowo był u mnie tymczasowo, pokochałam go jednak tak samo jak Choco i został z nami.
A sama pocztówka prezentuje się przeuroczo:
Białoruś - motyle Białorusi
Drogą SWAP-u weszłam w posiadanie interesującej pocztówki, przedstawiającej białoruskie motyle na mapie według ich występowania. Mapka i motyle są pięknie wykonane i czuję się szczęściarą, że udało mi się ją zdobyć.
Dla ciekawskich wyszukałam polskie nazwy (o ile takie istniały) przedstawionych gatunków motyli:
3 zlot Postcrosserów w Kuala Lumpur - Malezja
Pocztówka z malezyjskiego zlotu, który miał miejsce 1 grudnia 2014 - na odwrocie podpisana przez większość uczestników zlotu.
Subskrybuj:
Posty (Atom)